Най-добрата страна на Коневъдството

Най-добрата страна на Коневъдството

Най-добрата страна на Коневъдството

Blog Article

В пределите на Дунавска България прабългарите продължават да развъждат елитни коне за езда и бой, но и местни примитивни породи, които им помагат в другите дейности в държавната организация. 

Пчеларството е развито главно в Северна и Североизточна България. Подотрасълът е силно зависим от замърсяването на околната среда, което води до измиране на пчелните семейства.

В българския език е популярно говедата да се наричат „крави“, по названието на женските екземпляри.

Страната ни има добри традиции в отглеждането и развъждането на коне от Арабска порода и Арабската порода Шагия, като арабският кон е имал първостепенно значение за подобряването на конете в много райони на страната.

Чистокръвните арабски коне са най-старата културна порода, създадена в продължение на много векове. Точният им произход не е изяснен, но съществуват данни, че коне от този тип е имало на Арабския полуостров още през П-Ш век пр.н.е. В резултат на пустинните условия, при които са създадени и отглеждани дълго, Чистокръвните арабски коне са добре адаптирани към сурови условия на живот, невзискателни са към фуражите, притежават екстремна сила, издръжли вост и здравина.

В България започват да се внасят различни породи коне от Западна Европа, с които се работи в две основни линии на селекция:

Коневъдство и конна езда – трета степен на професионална квалификация. Обучението е свързано с усвояване на методите за отглеждане и развъждане на коне.

Тракененският кон е от универсален тип с подчертани спортно-ездови качества, подходящ за всички дисциплини на класическия конен спорт, особено за висша езда и прескачане на препятствия. Коне от тази порода се отглеждат в Института по животновъдни науки в гр.

Конят винаги е играл изключително важна роля в историята на човечеството.

за да получавате всеки петък най-важната седмична информация. За още новини

Програмата позволява не само теоретично запознаване с посочените проблеми, но и придобиване на практически умения. По-важните от тях са екстериорна преценка, определяне възраст и породна принадлежност, работа с ездови и впрегатни коне.

Първо заседание на Консултативния съвет по конете се проведе днес в Министерство…

Поради това прахът и замърсяванията трябва да се отстраняват редовно от силозите.

It appears like you were misusing this aspect by Коневъдство likely much too fast. You’ve been briefly blocked from utilizing it.

Report this page